Biblioteka Centralna w Rudzie Śląskiej

Wpis

sobota, 03 czerwca 2017

W stronę weganizmu,

... czyli w kierunku wyznaczonym przez P. Sylwię Falkiewicz, podążyliśmy ostatni już raz we wtorkowe popołudnie, przy niestety niesprzyjającej aurze. Ale chociaż pogoda nie dopisała, to nie zniechęciła najwytrwalszych adeptek weganizmu do przybycia.

DSC_0003

 

Kolejny już raz P. Sylwia nie zawiodła swoich słuchaczy. Rzeczowo, bez dystansu, potoczyście  przekazała obecnym  szereg praktycznych i teoretycznych wiadomości z zakresu żywienia wegańskich dzieci. Obaliła parę stereotypów, podała kilka sprawdzonych przepisów, wtrąciła parę anegdot, odesłała do swojego bloga i zapowiedziała powstanie książki o weganizmie. Wspomniała, że prowadzone w bibliotece spotkania służyć jej będą za materiał poglądowy do projektowanej publikacji. Podziękowała przyszłym weganom za obecność, życzyła wytrwałości i pożegnała się z wdziękiem przynależnym wiotkim sylfidom. I tyleśmy ją widzieli…
Pani Sylwio do następnego spotkania, tym razem promującego Pani Książkę, oby jak najszybciej. Z naszej strony dziękujemy za owocną współpracę i zaszczepienie słuchaczom  pięknej idei w pozornie przyziemnej dziedzinie życia – żywieniu.
Odtąd moje credo życiowe brzmieć będzie : Żyj i pozwól żyć, dlatego nie jem niczego co ma oczy. OCZYWIŚCIE!
To napisała rozentuzjazmowana pozytywną zmianą wegańska neofitka - Wasza Bibliotekarka.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
czytelnia123
Czas publikacji:
sobota, 03 czerwca 2017 13:03

Polecane wpisy